Wpadła mi dziś w łapki ulotka o tytule jak powyżej.
O co chodzi? Tytułowa akcja ma pokazać wielość działań podejmowanych często przez zwykłych "ciekawskich", które chcą zgłębić historię swojej okolicy, domu czy też cmentarza - zawsze związane z jakość mniejszością narodową (Żydzi, Rosjanie, Niemcy, Rumuni...). Jeżeli wejdziecie na stronę akcji, łatwo znajdziecie spis takich mini-działań. Nazywam je "Mini", bo skupiają się na swojej okolicy.
Co do ulotki i tego, co proponuje. Ciekawa wydaje mi się piątkowa debata. Sam jej tytuł tłumaczy sporo, ale jest tu też ukryte pytanie o to, jak ma wyglądać dzisiejszy patriotyzm. Bagnety w dłoń i "Rota" na ustach? Uczestnictwo w wyborach i happeningi krzewiące demokrację? A może totalna olewka? Jestem gotów zadać takie pytania. Kto jest gotów pójść ze mną? :-)
Debata odbędzie się w Fundacji Batorego (które jest jednym z organizatorów akcji), na ul. Sapieżyńskiej 10a.
Sobota przewiduje projekcję filmu, a niedziela spacery tematyczne po Warszawie Wietnamczyków, Żydów, Rosjan, bądź ewangelików. Chętnie w tym uczestniczył, ale praca skutecznie mnie blokuje...
Dajcie znać jak wam się podoba pomysł. Wstęp na wszystkie atrakcje jest wolny!

Co do ulotki i tego, co proponuje. Ciekawa wydaje mi się piątkowa debata. Sam jej tytuł tłumaczy sporo, ale jest tu też ukryte pytanie o to, jak ma wyglądać dzisiejszy patriotyzm. Bagnety w dłoń i "Rota" na ustach? Uczestnictwo w wyborach i happeningi krzewiące demokrację? A może totalna olewka? Jestem gotów zadać takie pytania. Kto jest gotów pójść ze mną? :-)
Debata odbędzie się w Fundacji Batorego (które jest jednym z organizatorów akcji), na ul. Sapieżyńskiej 10a.
Sobota przewiduje projekcję filmu, a niedziela spacery tematyczne po Warszawie Wietnamczyków, Żydów, Rosjan, bądź ewangelików. Chętnie w tym uczestniczył, ale praca skutecznie mnie blokuje...
Dajcie znać jak wam się podoba pomysł. Wstęp na wszystkie atrakcje jest wolny!
2 komentarze:
no ja niestety na zajęciach do 20 jestem więc nie mogę, ale pomysł nie głupi
Jeśli chodzi o zgłębianie historii miejsc związanych z mniejszością narodową Rumunów to robię to codziennie w tramwaju numer 8, podczas przejazdu przez most Poniatowskiego. Poznałem już ich hymn narodowy ("50 groszy, dobry panie, 50 groszy, dużo zdrowia"). Jest coraz ciekawiej więc przy tym pozostanę, pozdrawiam i jak zwykle zachęcam do nakręcania spirali nienawiści, tym razem na tle mniejszości narodowych.
Oddany przyjaciel, choć znudzony, dlatego piszący takie teksty,
Łukasz Z.
Prześlij komentarz