wtorek, 17 listopada 2009

40 Warsaw Blues Night

Już w tę niedzielę, w klubie Hybrydy odbędzie się czterdziesta (!) impreza z cyklu Warsaw Blues Night - gorąco wszystkich zapraszam, zwłaszcza, że wykonawcy są bardzo gorący!

Wieczór rozpocznie zespół J.J. Band, czołowy polski zespół bluesowy, po nim na scenę wkroczy Paul Lamb & The King Snakes (z UK), który na pewno wszystkich rozkołysze i porwie do tańca!

Nie będę wam na tacy podawał ich nagrań, sami poszukajcie na YouTube.

Konkrety:
kiedy: 22 listopada 2009, godz. 19.00
gdzie: Hybrydy, ul.Złota 7/9
bilety: w przedsprzedaży 20 zł, w dniu koncertu 30zł, studenci i uczniowie 20zł


Będzie czad! Ja na pewno będę :-)

czwartek, 12 listopada 2009

Socjoscena, czyli teatr za grosze cz. 2

Collegium Civitas i Teatr Narodowy zapraszają na drugą edycję projektu SOCJOSCENA.
W ramach tej edycji zaprezentowany zostanie pokaz specjalny spektaklu Polowanie na łosia w reżyserii Igora Gorzkowskiego wraz z wykładem na temat socjologicznych kontekstów spektaklu.

Wprowadzenie do spektaklu przedstawi i dyskusję poprowadzi dr Anna Siwek, wykładowca Collegium Civitas (mam z nią zajęcia z filozofii, spoko kobiéta).

To już drugie spotkanie, na pierwszym nie byłem, drugie chętnie zobaczę.

17 listopada 2009 g. 19.00.

Cena biletów: 20 złotych (na hasło Collegium Civitas).

Rezerwacja biletów czynna od poniedziałku do soboty w godz. 9.00 – 19.00,
niedziela: 16.00 – 19.00.
tel.: 022 69-20-664, 022 69-20-604.

----------------------------------------

POLOWANIE NA ŁOSIA, Michał Walczak

reżyseria: Igor Gorzkowski
scenografia i kostiumy: Jan Kozikowski
muzyka: Daniel Pigoński
obsada: Kinga Ilgner - Eliza, Bartłomiej Bobrowski - Konrad, Henryk Talar - Romuald, Halina Skoczyńska - Myszka, Krzysztof Wakuliński - Jarosław Piast.

Kolejna premiera sztuki Michała Walczaka w Teatrze Narodowym to czarna komedia romantyczna. Eliza i Konrad przygotowują uroczystą kolację dla rodziców dziewczyny, podczas której zamierzają poinformować o swoich zaręczynach. Wcześniej niespodziewanie zjawia się dawny terapeuta i kochanek Elizy – Jarosław Past. Po gwałtownej kłótni ranny i nieprzytomny Past zostaje schowany przez młodych do szafy. Rodzice już dzwonią do drzwi...

wtorek, 10 listopada 2009

Koncert PUSTKI

hej!

generalnie jak większoś warszawiaków już wie dnia jutrzejszego (11.11 środa) pod kościołem Św. Anny w namiocie odbywa się koncert zespołu Pustki, na który wstep jest darmowy.
rozpoczęcie o godz. 19.30.
Ja tam się wybieram głównie z ciekawości, a że za darmo to czemu nie? Można się przekonać co to za zespół, który jest ostatnio popularny i chwalony przez krytyków.

próbka:
http://www.youtube.com/watch?v=tbkmL7QOxtM

pozdrawiam Sylwia!

Forum Autorów CC, Nr 1

Zachęcam do przejrzenia pierwszego numeru magazynu Forum Autorów CC, pisma tworzonego przez studentów Collegium Civitas, a mówiąc nieco mniej oficjalnie przeze mnie i moich kumpli.

Geneza powstania tego pisemka jest taka, że nie chciało nam się robić banalnej pracy na jeden z przedmiotów i postanowiliśmy podnieść sobie poprzeczkę tworząc taki właśnie projekt.

Chętnym polecam przeczytanie najpierw artykułu z "Foreign Affairs" pt. "The Next Pandemic?" (w jęz. angielskim), a następnie Forum Autorów.

A o czym te wszystkie teksty traktują? Ten po angielsku o grypie i strachu jaki ona powodowała. Nasze (dobre, bo polskie) są refleksjami związanymi z tym artykułem. 5 refleksji, 5 różnych tematów - zapraszam do czytania!

Wszystkie pliki dostępne do ściągnięcia tu: http://chomikuj.pl/kurson/Dokumenty/TGK

Hasło: tegieka

Wywiad roku!

Polecam wszystkim do przeczytania wywiad z Bogusławem Kaczyńskim. Rozmawia z nim Dariusz Zaborek, który został laureatem nagrody Konkursu im. Barbary Łopieńskiej na najlepszy wywiad prasowy w roku 2008. Wywiad "Ja, Maria Callas" z Bogusławem Kaczyńskim opublikował "Duży Format".

Wersja do czytania online: http://tnij.org/eug5

Pdf do ściągnięcia: http://tnij.org/eug6 (hasło do folderu: "tegieka").

Pozdrawiam, Kurson