Słuchajcie, w Tok FM mieli niedawno gościa (nie zapamiętałem nazwiska), który opowiadał o cyfryzacji arcydzieł polskiej kinematografii. Mianowicie szereg filmów został poddany obróbce cyfrowej - obrazy się już nie trzęsą, kolory są wyrazistsze itd. Akcja ma na celu zachować te dzieła dla przyszłych pokoleń.
Co ciekawe, organizatorzy* proponują nam seanse na dużym ekranie! W sieciach Multikina i Silver Screen będzie można wygodnie, bo w fotelu (i z popcornem w ręku :P) oglądać takie tytuły:
-Popiół i diament, reż. Andrzej Wajda (premiera 9.XI)
-Austeria, reż. Jerzy Kawalerowicz (premiera 14.XII)
-Pociąg, reż. Jerzy Kawalerowicz (premiera 11.I)
Na tym ma się nie skończyć.
Kiedy udawać się do kin? W każdy drugi poniedziałek miesiąca kolejny z filmów ma swoją premierę. Będą dwa pokazy (w dzień premiery) - popołudniowy, dla szkolnych wycieczek, i wieczorowy dla grup niezorganizowanych. Nie wiem do której my aplikujemy, ale uważam, że powinniśmy się już umawiać na 9.XI (ew. na późniejsze pokazy, na pewno będą).
Zgłoszenia w komentarzach :-)
Subskrybuj:
Komentarze do posta (Atom)
1 komentarz:
dla mnie spoko bardzo. brzmi pysznie.
Prześlij komentarz